UA-85885225-1

      Flavocard
      Suplement diety z ziaren kakaowca
      z oświadczeniem zdrowotnym

Informacja o suplemencie diety Flavocard

Dlaczego Flavocard nie ma konkurencji w Polsce?

  • Prozdrowotne działanie preparatu zostało udowodnione w szeroko zakrojonych badaniach prowadzonych niezależnie od firm farmaceutycznych z udziałem świadomych ochotników.
  • Flavocard korzysta z tzw. Oświadczenia zdrowotnego EFSA (Acticoa), przez co jest elitarnym preparatem pochodzenia roślinnego (ponad 95% preparatów pochodzenia roślinnego w Polsce nie ma prawa do oświadczenia zdrowotnego).
Co to jest Flavocard
Flavocard jest suplementem diety uzyskanym z wyselekcjonowanych ziaren kakaowca przy zastosowaniu naturalnych metod zapewniających zachowanie wysokiej zawartości biodostępnych, prozdrowotnych flawanoli. Flavocard jest sprzedawany w formie saszetek (20 saszetek w opakowaniu) do sporządzania zawiesiny w wodzie lub mleku. Flawanole to substancje roślinne o działaniu prozdrowotnym, które między innymi poprawiają funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Udowodniono, że spożywanie dziennie 200 mg flawanoli pochodzących z nasion kakaowca utrzymuje prawidłową elastyczność naczyń krwionośnych, co przyczynia się do prawidłowego przepływu krwi w naczyniach. Taka ilość flawanoli zawarta jest w 2.5 g proszku kakaowego, czyli w jednej saszetce Flavocardu zalecanej do stosowania 1 raz dziennie. Gwarantujemy najwyższą zawartość flawanoli, znajdujących w nasionach kakaowca, jaka jest dostępna w suplementach diety obecnych na rynku.
Czy Flavocard jest dla mnie?
Preparat Flavocard wspomaga prawidłowe krążenie, co jest kluczem do zdrowego życia oraz zdrowego starzenia się. Flawonoidy zawarte w ziarnach kakaowca pozytywnie wpływają na elastyczność naczyń krwionośnych wspomagając prawidłowy przepływ krwi w całym organizmie. To oczywiste, że każdemu potrzebny jest prawidłowy przepływ krwi, zatem Flavocard może być preparatem dla każdego, kto dba o zachowanie sprawności fizycznej i umysłowej i w konsekwencji o dobre samopoczucie. Są jednak grupy osób, które szczególnie powinny się zatroszczyć o utrzymanie prawidłowego stanu swych naczyń krwionośnych. Ważnym czynnikiem wpływającym na stan naczyń krwionośnych jest wiek. Nie sposób wyznaczyć granicy, powyżej której zaczynamy się starzeć, ale można powiedzieć, że im ktoś jest starszy tym większego wsparcia wymagają jego naczynia. Istotnym czynnikiem pogarszającym funkcje naczyń jest palenie tytoniu. Siedzący tryb życia i stres nieodłącznie związane z funkcjonowaniem w dzisiejszym społeczeństwie również nie sprzyjają utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania naczyń. Podsumowując, Flavocard przeznaczony jest dla osób dorosłych niezależnie od płci i wieku, jednakże szczególną korzyść z jego stosowania mogą odnieść jednak osoby w średnim i starszym wieku chcące zachować witalność, sprawność i energię.
Czy Flavocard jest lekiem?st lekiem?
Flavocard nie jest lekiem i nie powinien w żadnym wypadku zastępować leków wskazanych przez lekarza. Flavocard jest suplementem diety. Zadaniem suplementu diety jest dostarczenie składników, które powinny znaleźć się w naszym codziennym pożywieniu. Brak czasu na zadbanie o prawidłowo zbilansowaną dietę oraz jakość i stopień przetworzenia najbardziej dostępnej żywności powodują, że nasza dieta jest zubożona o wiele dobroczynnych składników. Szansą na ich uzupełnienie jest spożywanie produktów sporządzonych metodami, które dają szansę na zachowanie naturalnego składu surowca. Takim produktem jest suplement diety Flavocard.
Czym różni się Flavocard od zwykłego spożywczego kakao?
Technologia produkcji typowego spożywczego kakao obejmuje obróbkę chemiczną, nazywaną alkalizacją. Uzyskany w ten sposób produkt ma atrakcyjną ciemną barwę, jest mniej gorzki, ale też mniej zdrowy, bo w znacznym stopniu pozbawiony flawanoli. Kakao spożywcze nie zawiera zwykle więcej niż 1% biodostępnych flawanoli. Proszek kakaowy zawarty w preparacie Flavocard uzyskiwany jest za pomocą technologii, która wykorzystuje naturalne metody obróbki ziarna takie jak mielenie i tłoczenie. Proszek ten nie przechodzi procesu alkalizacji. Dzięki temu zawartość biodostępnych flawanoli we Flavocardzie wynosi minimum 7.5% (średnia wartość to 8.3%, maksymalna 10 %). Należy także podkreślić, że spożywając czekoladę lub inne produkty zawierające kakao zawsze wprowadzamy do organizmu składniki odżywcze takie jak tłuszcze czy cukry, co powoduje dostarczenie organizmowi dodatkowych kalorii. Preparat Flavocard jest odtłuszczony i dostarcza jedynie 8.6 kcal na jedną porcję (przy rozpuszczeniu w wodzie). Poniżej przedstawiono porównanie Flavocardu z innymi produktami zawierającymi flawanole kakaowca.
Oświadczenie zdrowotne
Warto wiedzieć, że obowiązujące w Unii Europejskiej prawodawstwo wymaga, by informacje o dobroczynnym działaniu suplementu diety były potwierdzone naukowo. Dowody naukowe, które mają potwierdzać działanie danego składnika suplementu są oceniane przez naukowców skupionych w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności. Dopiero ich pozytywna opinia pozwala by taką informację przekazywać konsumentowi na opakowaniu suplementu i w jego reklamie. Dowody naukowe pochodzące z licznych badań pozwoliły na sformułowanie oficjalnego oświadczenia, że „Flawanole kakao przyczyniają się do utrzymania elastyczności naczyń krwionośnych, co przyczynia się do prawidłowego przepływu krwi”. Treść tego oświadczenia została zatwierdzona przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Żywności (ang. European Food Safety Authority) i opublikowana w dzienniku EFSA w 2012 roku (EFSA Journal 2012; 10(7): 2809) oraz w Polsce jako Rozporządzenie Komisji UE nr 232/2012 ze zmianami: UE nr 851 /2013 , UE nr 539/2015. Skuteczność proszku kakaowego w utrzymaniu właściwej elastyczności naczyń opisana w oświadczeniu zdrowotnym odnosi się do dawki minimalnej 200 mg flawanoli dziennie, co zapewnia 1 saszetka Flavocardu.
Sposób użycia
Flavocard przeznaczony jest dla osób dorosłych niezależnie od płci i wieku, jednakże szczególną korzyść z jego stosowania mogą odnieść jednak osoby w średnim i starszym wieku chcące zachować witalność, sprawność i energię.
Sposób przygotowania:
Zawartość saszetki rozpuścić (zawiesić) w wodzie lub mleku, można dosłodzić do smaku. Wcelu łatwiejszego rozpuszczenia zaleca się lekkie podgrzanie płynu, ale należy pamiętać, że wysoka temperatura obniża aktywnośc preparatu.
Przeciwskazania:
Uczulenie na składniki zawarte w kakao.
Przechowywanie:
Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla dzieci. Chronić od wilgoci.
Skład suplementu
 
 
W przypadku proszku kakaowego zawartego w preparacie Flavocard zastosowany naturalny, bez chemicznych odczynników, proces obróbki ziaren kakaowca pozwolił na zachowanie prawie całej wyjściowej zawartości falawanoli (patrz: tabela poniżej). Dodatkowo, na aktywność biologiczną flawanoli kakao na wpływ stopień polimeryzacji monomerycznej katechiny.
 
W najlepszych preparatach kakao obserwuje się wysoką zawartość niskospolimeryzowanych cząsteczek (oligomerów proantocyjanidyn) o stopniu polimeryzacji 1-10. Uważa się, że z całej grupy flawanoli kakao największe znaczenie ma epikatechina, składnik, który często stosowany jest w modelowych badaniach in vitro do wyjaśnienia mechanizmów molekularnych, a jego metabolity służą ocenie biodostępności kakao.
 
 
 


Główne składniki Flavocardu prezentuje tabela. Najważniejszym są flawanole, któtych zawartość, wacha się, zależnie od sd serii produkcyjnej, pomiędzy 8 a 10% masy proszku kakaowego. W preparacie stwierdzono ponadto obecność związków sterolowych i błonnika stanowiącego około 15% masy. Zawartość składników mineralnych i witamin zmienia się w czasie obróbki ziaren kakaowca, jednak zwraca się szczególną uwagę na obecność magnezu w produktach zawierających kakao. W składzie proszku kakaowego nie można pominąć obecności wielu substancji psychoaktywnych, takich jak kofeina, teobromina, anandamid, teofilina, fenyloetyloamina.
Kto jest podmiotem odpowiedzialnym za Flavocard i gdzie kupić Flavocard?
Flavocard został opracowany przez Flavopharmę sp. z o.o. (www.flavopharma.com), firmę założoną przez naukowców reprezentujących Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Producentem surowca do wytwarzania suplementu diety Flavocard jest znana międzynarodowa firma Barry Callebaut.

Flavocard będzie można kupić  w sklepie internetowym, a niebawem także w dobrych aptekach. Szczegółowe dane i sposób podawania umieszczone są na opakowaniu suplementu diety Flavocard.

Sklep internetowy
Copyright Nazwa.pl